Konkurs Jednej Powieści

25 stycznia 2018 roku w Instytucie Filologii Słowiańskiej odbył się drugi ogólnouniwersytecki Konkurs Jednej Powieści: "Anna Karenina" Lwa Tołstoja, objęty patronatem Prorektora ds. Studenckich UWr, Dziekana Wydziału Filologicznego UWr i Miesięcznika „Odra”.

Do działań organizacyjnych pod przewodnictwem doktora Marcina Maksymiliana Borowskiego włączyły się: Zakład Literatury i Kultury Rosyjskiej IFS, Doktoranckie Koło Naukowe Slawistów, Studenckie Koło Naukowe Serbistów i liczni studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej.

Konkurs, skierowany do wszystkich studentów i doktorantów UWr, miał formę anonimowego (podpisywanego pseudonimem) testu ze znajomości treści „Anny Kareniny”. W wydarzeniu wzięło udział 88 studentów z różnych kierunków (prym wiodła filologia rosyjska), w związku z czym organizatorzy musieli rozplanować pisanie testu na dwie największe instytutowe sale.

Imprezę swą obecnością zaszczycili pan Prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologicznego UWr, dr hab. Grzegorz Kowal oraz pan Dyrektor Instytutu Filologicznego UWr, dr hab. Michał Sarnowski, profesor UWr, którzy wygłosili słowo wstępne i wręczyli nagrody zwycięzcom.

Komisja w składzie:

prof. dr hab. Tadeusz Klimowicz
dr hab. Ewa Komisaruk, prof. UWr
dr Marcin M. Borowski
mgr Katarzyna Kordas-Shaginyan
mgr Anna Ćwik
(z pomocą pań Marty Domachowskiej i Zuzanny Boruc)

wyłoniła następujących laureatów:

- Pierwszą nagrodę ex aequo i trofea w postaci bonu ufundowanego przez Dziekana Wydziału Filologicznego o łącznej równowartości 200 zł, bonu o łącznej wartości 200 zł na zakupy w sklepiku uniwersyteckim ufundowanego przez Prorektora ds. Studenckich UWr, rocznej prenumeraty "Odry" i nagród rzeczowych przekazanych przez Dyrektora Instytutu Filologii Słowiańskiej zdobyli studenci filologii rosyjskiej

KAROLINA KARPA
MIŁOSZ ROSIAK

- Pierwszą nagrodę dla studenta spoza filologii rosyjskiej (wraz z tym samym zestawem nagród ufundowanych przez władze uniwersyteckie) zdobyła studentka filologii ukraińskiej

KARLA KABŁASZ

- Drugą nagrodę (bon do sklepiku uniwersyteckiego na sumę 100 zł, nagrody rzeczowe) zdobył

DAWID PLUTA

Organizatorzy dziękują za wspólną zabawę i – jako, że planowane są kolejne, coroczne edycje
konkursu – zapraszają w przyszłym roku!

dr Marcin M. Borowski