Spotkanie ze studentami z Litwy

05.04.2016 r. w Centrum Języka Rosyjskiego IFS odbyło się spotkanie ze studentami 4 roku rusycystyki Litewskiego Uniwersytetu Edukologicznego z Wilna, przebywającymi we Wrocławiu w ramach wymiany międzyuczelnianej. Litewscy goście zapoznali się z zasobami bibliotecznymi i bazą materiałową Centrum, a także przekonsultowali tematy swoich prac licencjackich z pracownikami CJR.
Następnego dnia został zorganizowany okrągły stół w języku rosyjskim, w którym wzięli udział goście z Litwy oraz nasi studenci III roku rusycystyki. Tematem spotkania było funkcjonowanie systemu oświaty oraz szkolnictwa wyższego w Polsce i na Litwie. W związku z tym, że w pracach okrągłego stołu wzięli udział także przedstawiciele Francji oraz Chin uczestnicy seminarium interesowali się jak działa system edukacyjny w ich krajach. Dyskusja była niezwykle ciekawa i ożywiona, a zakończyła się spontanicznie zaimprowizowanym śpiewem przy akompaniamencie gitary.
Kierowniczka grupy wileńskich studentów, doc. dr Jowita Rusiecka, wyraziła wdzięczność studentom i pracownikom Instytutu za ciepłe, serdeczne przyjęcie okazane jej podopiecznym i twórcze zajęcia z języka rosyjskiego jako obcego.

Kierownik CJR
Prof. UWr, dr hab. Krzysztof Kusal