Janik Agnieszka

dr Agnieszka Janik

agnieszka.janik [na] uwr.edu.pl

Doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki. Od ponad 8 lat zajmuje się działalnością badawczo-dydaktyczną w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz pracą edukacyjną z dziećmi pochodzącymi ze zróżnicowanych środowisk kulturowych. Posiada doświadczenie w pracy w nauczaniu początkowym w polskim systemie publicznym i alternatywnym oraz brytyjskiej szkole podstawowej. Obecnie adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz nauczycielka języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w szkole podstawowej we Wrocławiu. Realizowała szereg grantów badawczych i projektów edukacyjnych poświęconych edukacji międzykulturowej, przestrzeniom życia i zabawy dzieci oraz edukacji alternatywnej. Jest kierowniczką projektu edukacyjno-pomocowego skierowanego do rodzin migrantów i uchodźców wojennych: „Wroclaw city mosaic- supporting migrant families” (fundusze U. S. Embassy and Consulate in Poland). Prowadziła ewaluację międzynarodowego projektu badawczego w wielokulturowym środowisku Brave Kids: „Training of Brave Kids Artistic Instructors with a practical guide. Brave Kids Experience and Knowledge of V4 countries” (Fundusz Wyszehradzki, Programu Creative Europe 2018/2019). Prowadziła szkolenia dla nauczycieli w ramach Konferencji: „Spotkanie z Innym jako wyzwanie edukacyjne” oraz „Uczeń obcojęzyczny w szkole – szukamy rozwiązań!” zorganizowanych przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.