Jędrzejowska Agnieszka

dr Agnieszka Jędrzejowska

agnieszka.jedrzejowska [na] uwr.edu.pl

Adiunkt w IP, Zakład Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, doktor społecznych w dziedzinie pedagogiki, posiada kierunkowe wykształcenie w kierunku pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, szkolenia w zakresie wspierania rozwoju dzieci z trudnościami w rozwoju, np. Snoezelen, Komunikacja alternatywna i wspomagająca, Diagnoza dzieci w spektrum autyzm wg Profilu Schoplera. Pracuje również jako pedagog specjalny, prowadząc zajęcia z Wczesnego Wspomagania rozwoju, w przedszkolu integracyjnym, gdzie uczęszczają również dzieci z Ukrainy. Przykładowe publikacje: Metodyka pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych: skrypt do przedmiotu. Wrocław: Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, 2020. Samotność dziecka w grupie - lęk jako klatka/ W: Edukacja Wczesnoszkolna. Zeszyty Kieleckie. - 2018/2019, nr 2, s. 44-52; Tutoring rówieśniczy szansą na rozwijanie empatii u dzieci w grupach integracyjnych/ W: Wychowanie w Rodzinie = Family Upbringing. - T. 19 (3/2018), s. 189-198, Dostęp: https://www.repozytorium.uni.wroc.pl/publication/115865.  Obecnie wraz ze Stowarzyszeniem Różowe Okulary realizuje projekt Możesz być po naszej stronie: prelekcje w Szkołach Podstawowych, o tematyce tolerancji i akceptacji osób, a zwłaszcza dzieci ze SPE, w tym niepełnosprawnościami.