Kondracka-Szala Marta

dr Marta Kondracka-Szala

marta.kondracka-szala [na] uwr.edu.pl

Adiunkt w IP UWr, p/o Kierownika Zakładu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, muzyk, nauczyciel mianowany edukacji przedszkolnej (praca w przedszkolu do 2014 roku), autorka licznych publikacji naukowych i metodycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym z zakresu pedagogiki przedszkolnej, edukacji muzycznej oraz edukacji dla przedsiębiorczości. Kierownik grantu badawczego „Miniatura” NCN dotyczącego muzyki popularnej w edukacji dzieci oraz udział w wielu innych projektach badawczych i edukacyjnych (m.in.: włączenie Instytutu Pedagogiki UWr do Programu „NVC w szkole” w ramach Projektu Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej „Klimat szkoły. Tworzymy go razem”, stworzenie pracowni artystycznej – muzycznej, w ramach grantu ze Zintegrowanego Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2019-2023; współorganizacja w 2022 roku wraz z prof. Andreą Noel Projektu praktyczno-badawczego wspierającego dzieci ukraińskie, polskie i polskich nauczycieli przedszkoli i szkół w sytuacji wzmożonej migracji wojennej), aktywny udział w zagranicznych i krajowych Konferencjach i Seminariach Naukowych, również o tematyce edukacji międzykulturowej, sytuacji dzieci z doświadczeniem migracji itd, nieustanne doskonalenie własnych kompetencji metodycznych – udział w seminariach, szkoleniach i warsztatach (np.: psychopedagogiczne aspekty wsparcia dzieci i dorosłych z doświadczeniem migracji, zapobieganie wykluczeniu społecznemu). Współpracuje z naukowcami z UA i USA w zakresie edukacji muzycznej, muzyki i dobrostanu dzieci oraz dobrych praktyk w doskonalenia form współpracy nauczycieli z rodzicami.