Mironiuk Alicja

dr Alicja Mironiuk

alicja.mironiuk [na] uwr.edu.pl

Adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor nauk społecznych/pedagogika, nauczyciel dyplomowany wychowania przedszkolnego, nauczyciel języka angielskiego, animator, oligofrenopedagog i wykładowca akademicki. Na co dzień pracuje w przedszkolu z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych oraz prowadzi zajęcia z zakresu metodyki edukacji przedszkolnej dla słuchaczy studiów pedagogicznych. Prowadzi zajęcia z dziećmi w różnych grupach wiekowych w języku polskim i angielskim. W swojej pracy czerpie z metodyki twórczości, poszukując aktywizujących i innowacyjnych pomysłów na zajęcia. Do jej zainteresowań zawodowych można zaliczyć edukację matematyczną, twórczą, gamifikację oraz wykorzystanie nowych technologii w edukacji. Autorka artykułów i monografii naukowych, publikacji metodycznych w czasopismach pedagogicznych oraz książki z propozycjami zabaw w przedszkolu na cztery pory roku (Oficyna MM). Autorka ocen metodycznych ogólnopolskiego programu badawczego Mali Wielcy Odkrywcy. Współautorka publikacji metodycznych i pakietu edukacyjnego „Supersmyki” (Wydawnictwo MAC).