Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem ,,Rosja - stan umysłu?"

,,Akademia Intelektu" zaprasza na spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem - wybitnym dziennikarzem, znawcą Rosji i Rosjan, reporterem "Gazety Wyborczej". Na rowerze pokonał on całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku. Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Press (1999, 2003) i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jest autorem trzech książek-reportaży o Rosji: "W rajskiej dolinie wśród zielska", "Białej gorączki" oraz "Dzienników kołymskich".
Spotkanie odbędzie się w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr przy ul. Uniwersyteckiej w sali 1 D (pierwsze piętro) w czwartek tj. 3 marca o godz. 20.00. Na spotkanie nie trzeba się zapisywać. Więcej informacji o wydarzeniu FB: https://www.facebook.com/events/569516236551178/ oraz na akademiaintelektu.org.
Zapraszamy!

dr Elżbieta Tyszkowska-Kasprzak