Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno studentów, jak i prowadzących, do napisania ogólnorosyjskiego dyktanda - 13 kwietnia o godz. 13:00 w sali 301. W tym roku napiszemy tekst Pawła Basińskiego.

Dyktando będzie okazją do sprawdzenia swojej znajomości ortografii i interpunkcji języka rosyjskiego i przypomnienia sobie niektórych zapomnianych zasad. Dyktando można napisać pod swoim nazwiskiem lub pseudonimem. Ocen nie stawiamy!

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty, a osoby, które wypadną najlepiej - nagrody. Upominki przewidzieliśmy w dwóch kategoriach: dla uczestników, których językiem ojczystym jest rosyjski oraz dla osób, dla których
język ten jest językiem drugim.

Szczegóły na stronie: http://www.totaldict.ru/

Zapraszamy serdecznie!

dr Dorota Drużyłowska
dr Jakub Walczak

ZAKŁAD DYDAKTYKI i
ZAKŁAD JĘZYKA ROSYJSKIEGO
Instytutu Filologii Słowiańskiej

zapraszają na

OTWARTE POSIEDZENIE NAUKOWE,

podczas którego

Prof. Tanja Anstatt
(Ruhr-Universität Bochum)
wygłosi referat:

Języki słowiańskie w Niemczech w drugim pokoleniu imigrantów. Zarys problemu w ramach tzw. heritage linguistics

Posiedzenie odbędzie się 27 marca (środa) 2019 r., godz. 11.30
w Instytucie Filologii Słowiańskiej, ul. Pocztowa 9,
 II piętro, s. 201

dr Danuta Pytel-Pandey
Kierownik Zakładu Dydaktyki

W tym roku Konkursu Piosenki Słowiańskiej odbędzie się pod hasłem „Piosenka filmowa”. Czekamy na zgłoszenia do 25 kwietnia.

dr Wiesława Zybura

Wydział Filologiczny