V Europejski Festiwal Studencki

Po raz trzeci z rzędu studenci naszego Instytutu zostali zaproszeni na Europejski Festiwal Studencki „Druzja, priekrasien nasz sojuz!” organizowany przez Fundację „Russkij mir” oraz Wyższą Szkołę Tłumaczy Uniwersytetu Moskiewskiego. W tym roku odbył się on w Kamczii, ośrodku położonym nad morzem Czarnym 25 km od Warny. W imprezie tej uczestniczą studenci z krajów europejskich uczący się języka rosyjskiego. Program Festiwalu jak zwykle był bardzo napięty – konkursy, warsztaty, koncerty, wycieczki, seanse filmowe, a także plażowanie i nieformalne wieczorne spotkania integracyjne.
Rok 2016 w Rosji jest Rokiem kina dlatego tegoroczny Festiwal w całości był poświęcony sztuce filmowej. Wszyscy byli zachwyceni poziomem przygotowanych przez studentów Uniwersytetu Moskiewskiego prezentacji oraz programów muzycznych nawiązujących do najlepszych tradycji kinematografii radzieckiej i rosyjskiej oraz rocznicy urodzin Michaiła Bułhakowa. Nasza drużyna jak zawsze była świetnie przygotowana do części konkursowej, za którą otrzymała maksymalne oceny zwyciężając w dwóch najważniejszych konkursach – Ringu intelektualnym (sprawdzającym wiedzę na temat kina) oraz w programie muzycznym na podstawie muzyki filmowej. Niestety, film konkursowy nakręcony przez naszą ekipę zyskał uznania jurorów i nie znalazł się w trójce laureatów (można go obejrzeć po zalogowaniu się na stronie gmail.com i wejść na dysk google drive.

login:  Warna.uni.wro@gmail.com hasło:  Kamchia1

V Festiwal stał się prawdziwym świętem przyjaźni, radości i wiedzy, a każdy uczestnik wzbogacił się o nowe doświadczenia i nowych  przyjaciół.
Nasz Instytut godnie reprezentowali: Wiwiana Krata, Natalia Laskowiecka, Jana Lewińska, Łukasz Mora, Ewelina Piech, Magdalena Stańczyk, Marek Szczęsny oraz Anna Świetlik (kapitan drużyny).

Dr Irina Kabyszewa, kierownik CJR