"Школа в России - школа в Польше" - warsztaty w XII Liceum Ogólnokształcącym

20 kwietnia 2017 Centrum Języka Rosyjskiego IFS zagościło po raz kolejny w XII Liceum Ogólnokształcącym, tym razem proponując uczniom warsztaty dotyczące rosyjskiego i polskiego systemu edukacji - "Школа в России - школа в Польше".
Licealiści klas pierwszych, drugich i trzecich mieli okazję nie tylko skonfrontować systemy kształcenia w obu krajach, ale także obejrzeć fragmenty filmu o najbardziej niezwykłych szkołach w Rosji oraz wysłuchać (i zaśpiewać!) piosenkę "Учат в школе".
Uczniów szczególnie zainteresowały rosyjskie szkolne mundurki, "ЕГЭ" - matura nowego typu, warunki dostania się na studia, a także wydarzenie "Алые паруса".
W czasie podsumowującej części zajęć, zawierającej ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie oraz poznać nowe słownictwo i konstrukcje związane z tematem szkoły. Materiał został opanowany na 5!
Spotkanie zrealizowano w ramach programu Urzędu Miasta Wrocławia "Szkoła w mieście".

Przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów: dr I. Kabyszewa, dr D. Drużyłowska, mgr P. Piaskowska, mgr B. Juszczak​